Searching Engine Reputation Menagement – SERM

Zadbaj o wizerunek swojej firmy!

Kiedy Twoi klienci szukają informacji o Tobie lub Twoim produkcie… na co trafiają?

Zwykle klienci zainteresowani zakupem Twojej usługi lub produkty szukają informacji o nim w wyszukiwarce internetowej. Jeśli nie są zachwyceni opiniami na jakie trafiają, prawdopodobnie nie zdecydują się zakup lub zlecenie i szybko znajdą konkurencję.

Searching Engine Reputation Menagement (SERM) to budowanie reputacji w sieci danej marki lub indywidualnego klienta poprzez promowanie dobrych opinii na najwyższe pozycje w wyszukiwarkach. Jest to niezwykle istotne biorąc pod uwagę fakt, jak szybko rośnie Internet oraz jak nasza reputacja w sieci może ulec zmianie, poprzez celowe działania.

Jeśli chcesz „zdjąć” złą opinię, krytykę w Social Media lub na forach, czy też innych niepożądanych miejscach, występujących wysoko w wynikach wyszukiwarek możesz polegać na zespole Rankit.pl, który chętnie zajmie się Twoim problemem i przedstawi najlepsze rozwiązanie.

W dzisiejszych czasach wyniki wyszukiwania mogą zrujnować nie jeden biznes lub nawet osoby prywatne. Jeśli na topowych miejscach w wyszukiwarce znajdują się pozytywne opinie o Twojej firmie, możesz być pewien, że prawdopodobnie nikt nie dotrze do tych negatywnych. Badania pokazują, że tylko 1 na 10 użytkowników wchodzi dalej niż na pierwszą stronę wyszukiwania. Nasza strategia polega na zbudowania kilkunastu stron z pozytywnymi opiniami o Twoim produkcie bądź firmie, które zdominują pierwsze strony wyszukiwarki. Nasze pionierskie metody pozycjonowania i optymalizacji zapewniają nam wysoką skuteczność.

Jesteśmy świadomi, że budowanie wizerunku w Internecie jest niezwykle istotną kwestią, dla każdego ceniącego się przedsiębiorstwa, dlatego do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, poprzedzając pracę dokładną analizą i przygotowaniem strategii SERM.

Jak działamy?

  1. Dokładnie analizujemy i przygotowujemy listę słów kluczowych dla jakich w wyszukiwarce pojawiają się negatywne opinie.
  2. Przedstawiamy klientowi listę fraz dla których potrzeba zadbać o pojawienie się pozytywnych informacji.
  3. Wspólnie z klientem ustalamy, które frazy są najbardziej niekorzystne z punktu widzenia budowania marki w sieci.
  4. Podejmujemy próbę kontaktu z właścicielami serwisów na których znajdują się negatywne opinie w celu wspólnego ustalenia warunków ich usunięcia.
  5. Budujemy strony z pozytywnymi opiniami oraz przechodzimy do procesu pozycjonowania.

Odpowiednia przygotowania i wdrożona kampania Searching Engine Reputation Management może uchronić firmę przed celowym umieszczaniem i promowaniem negatywnych opinii przez konkurencję. Budowanie reputacji w sieci to bardzo długi proces. Należy więc stale monitorować opinie jakie pojawiają się na nasz temat i w razie kłopotów wprowadzać szybkie i skuteczne działania.